Miejsce spotkania, podróż, zakwaterowanie

Koszty uczestnictwa
Organizatorzy nie przewidują opłaty konferencyjnej. Konferencja odbędzie się w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego. Zakwaterowanie i wyżywienie, w cenach zniżkowych dla uczestników konferencji, będzie możliwe w Pokojach Gościnnych Białowieskiego Parku Narodowego (https://bpn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=182) oraz Restauracji Parkowej (http://parkowa.bialowieza.pl/). Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt w tej sprawie z organizatorami: archeologia.obszarow.lesnych@gmail.com

Dojazd do Białowieży:

Korzystając ze środków komunikacji publicznej, z Białegostoku do Białowieży można dojechać tylko autobusem. Dworzec autobusowy w Białymstoku znajduje się bezpośrednio przy dworcu PKP, po przeciwnej stronie torów kolejowych. Z największą częstotliwością z Białegostoku do Białowieży kursują autobusy prywatnego przewoźnika VOYAGER, które odjeżdżają mniej więcej co półtorej godziny. Podróż autobusem z Białegostoku do Białowieży trwa około 2 godzin.


Miejsce obrad:

Miejscem obrad konferencji będzie sala konferencyjna w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego: Park Pałacowy 11, Białowieża.


Zakwaterowanie uczestników konferencji:

W Białowieży są dość liczne hotele i pensjonaty o zróżnicowanych standardach i cenach. Wszystkie posiadają strony internetowe z informacjami dotyczącymi cen i rezerwacji miejsc.

Organizatorom udało się wynegocjować z dyrekcją Pokoi Gościnnych Białowieskiego Parku Narodowego, ul. Park Pałacowy 11 (https://bpn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=182&lang=en) ceny nieco niższe od standardowych, obowiązujących w sezonie letnim, który zaczyna się w połowie kwietnia. Ustalone z dyrekcją Pokoi Gościnnych Białowieskiego Parku Narodowego ceny noclegów dla uczestników konferencji wynoszą:
- koszt noclegu w pokoju 2 osobowym – 60 zł/1 osoba / 1 doba
- koszt noclegu w pokoju 3 osobowym – 50 zł/1 osoba / 1 doba
Pokoje gościnne BPN znajdują się w kompleksie budynków Białowieskiego Parku Narodowego. Kompleks ten mieści również salę konferencyjną, które będzie miejscem obrad konferencji.
Rezerwacji noclegów należy dokonywać bezpośrednio w recepcji Pokoi Gościnnych BPN:
tel. 85 682 97 29, fax 85 682 97 16
e-mail: hotel@bpn.com.pl
Dokonując rezerwacji należy podać informację, że jest się uczestnikiem konferencji „Archeologia obszarów leśnych”.


Wyżywienie uczestników konferencji:

Bezpośrednio przy hotelu i sali konferencyjnej znajduje się również restauracja „Parkowa” (http://parkowa.bialowieza.pl/), w której można wykupić posiłki w cenach ustalonych dla uczestników konferencji:
- śniadania - bufet szwedzki, dania na gorąco, przystawki, napoje, kawa, herbata – 19 zł/osoba,
- obiad - zupa, II danie, kompot, deser - 30 zł/osoba,
- kolacja - bufet szwedzki, dania na gorąco, przystawki, napoje, kawa, herbata - 25 zł/osoba.
Rezerwacji posiłków należy dokonać indywidulanie, poprzez wpłatę na numer konta: 59 2030 0045 1110 0000 0219 6190 (jest to nr konta bankowego restauracji „Parkowa”). W tytule przelewu proszę podać: „Opłata za posiłki podczas konferencji Archeologia obszarów leśnych”. Jednocześnie, na adres e-miał: anna.krasnopolska@wp.pl, należy wysłać poniższą tabelkę z zaznaczonymi znakiem „X” rodzajami zamawianych posiłków w danym dniu. Do wiadomości e-mail należy również dołączyć dane do faktury oraz ewentualne informacje na temat wymagań dietetycznych.

data / rodzaj posiłku śniadanie obiad kolacja
18.04.2018 --- --- ---
19.04.2018 --- --- kolacja na koszt organizatorów konferencji
20.04.2018 --- --- ---
21.04.2018 --- --- ---

Posiłki należy zarezerwować wraz z dokonaniem wpłaty na konto do dnia 6.04.2018 r.

Posiłki w restauracji „Parkowa” będzie można zamawiać także z karty, już na miejscu, jednak przy liczbie uczestników konferencji przekraczającej 100 osób czas oczekiwania może być długi.
Oczywiście w Białowieży są też inne restauracje o różnych standardach i cenach.

Wszelkie prawa zastrzeżone